Substráty

Substráty a ich využitie


Akú zeminu na terénne úpravy a akú na trávnik? 

Ako vhodne kombinovať substráty? 

Kde všade sa zíde rašelina? 

Poradíme a Dodáme

Vyvážené substráty pre skvelú úrodu 

Profi i hobby substráty 

Mulčovacia kôra a iné doplnky 


Substráty podľa použitia 

 • záhradná zemina– univerzálne použiteľná zemina vhodná pod trávnikový koberec, na pestovanie plodín, okrasných drevín a kvetín v záhrade i v črepníku pozostáva z rašeliny, kompostu a zemitej časti.
 • trávniková zemina– určená na zakladanie trávnikov a športovísk, obsahuje zem a piesok
 • zásypová zemina– vhodná na terénne úpravy. Pre ďalšie pestovanie či zatrávňovanie je potrebné navýšiť vrstvu potrebnej záhradnej, prípadne trávnikovej zeminy. 

Substráty a ich zloženie: 

 • rašelina– vhodná štruktúra a vzdušnosť pôdy je dôležitá pre udržanie vody, živín a dobrý rast rastlín, v čom pôde pomáha práve rašelina.
 • rašelinové a špeciálne substráty– univerzálne  alebo konkrétne zamerané substráty svojím zložením dodávajú rastlinám presne to, čo potrebujú.

V ponuke nájdete:

 • výsevný substrát, substrát na kvitnúce rastliny, na izbové rastliny, trávový substrát, prípadne iné 

Profi substráty 

Je rada špeciálnych substrátov, na ktoré je použitá najkvalitnejšia borkovaná biela rašelina, profesionálne hnojivá, zeolit, železo v chelátovej forme. Kvalitná borkovaná rašelina so stredne hrubou štruktúrou zaisťuje nasiakavosť, ktorá udržuje optimálny pomer vzduchu a vlahy. Vďaka použitiu zeolitu má substrát stabilné pH a je odolný voči výkyvom hnojenia. Sorpčná schopnosť zeolitu zabraňuje vyplavovaniu a príliš rýchlemu uvoľňovaniu hnojív. Železo v chelátovej forme zabraňuje tvorbe chlorózy.

Hobby substráty 

Univerzálny substrát so širokou možnosťou použitia pre pestovanie kvetín, zeleniny, drevín a vylepšenie pôdy na záhonoch. Substrát je vyrobený z kvalitnej vrchoviskovej rašeliny, kompostovanej kôry a prírodného humusu. Je obohatený živinami, vyznačuje sa trvalou stabilnou štruktúrou.

Substráty Klasmann KTS1, KTS2, KTS3 

Sú to profesionálne pestovateľské substráty, vyrobené zo svetlej rašeliny, tmavej premrznutej rašeliny, podielu ílu, perlitu a vodorozpustného hnojiva obsahujúceho základné rastlinné živiny a stopové prvky, zvlášť molybdén. Presné zloženie substrátu záleží od konkrétneho druhu.


Doplnky k substrátom: 

Mulčovacia kôra

mulcovacia-kora

 

 

 

 

 

Smreková / Borovicová / Píniová, v rôznych frakciách a baleniach.

Využíva sa na mulčovanie okrasných záhonov, krycia vrstva pôdy, okolo stromov, kríkov a solitérnych kameňov. Majú dekoračný a účelový charakter. Zabraňujú odparovaniu vody z pôdy. Zabraňujú tvorbe pôdneho prísušku. Pod Mulčovaciu kôru sa môže použiť geotextília proti prerastaniu buriny. Ak ukladáte mulčovaciu kôru na svahovitý terén, odporúča sa použiť okrasné kamene, ktoré poslúžia zároveň aj ako dekorácia. 

V ponuke nájdete:

  • Mulčovacia kôra borovicová a smreková značky FLORCOM
  • Píniová kôra PINASTER – priamy dovoz zo Španielska
  • Morené drevné štiepky v rôznych farbách
  • Keramzit a perlit
 • Keramzit sa využíva v hydropónií ako substrát, ako drenáž pre rastliny v kvetináčoch, ako doplnok v strešných substrátoch. 
 • Perlit je prírodná vulkanická hornina, využíva sa v záhradníctve ako substrát pre množenie rastlín, doplnok do substrátov ale aj stavebníctve ako tepelno-zvukovo izolačný materiál.

Substrátové doplnky pomáhajú upraviť zeminu do vhodnej podoby na potrebný účel.


Čerpajte výhody pre váš maloobchod

Zaregistrujte sa

A začnite s nami rásť